Zostań na stronie jak wykonać masaż na zawsze zostawiając komentarz.

Czy wpis był dla Ciebie pomocny? Skorzystaj z poniższych przycisków.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej.
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała,

Przeczytaj też artykuły na temat masażu

Czytaj dalej: Masaż izomatryczny >

< Powrót do: Inne formy masażów leczniczych

Wskazania i przeciwwskazania

 

Wskazania do wykorzystania aquavibronu:

 

 • stany pourazowe narządu ruchu,
 • przewlekłe choroby gośćcowe,
 • zaburzenia nerwów obwodowych,
 • zaburzenia przepływu chłonki,
 • zwężające stwardnienie tętnic,
 • zwężające zapalenie tętnic,
 • samoistna sinica kończyn,
 • zespoły bólowe mięśni,
 • zaniki mięśni. 

 

 Przeciwwskazania do użycia aquavibronu:

 

 • choroby nowotworowe,
 • ostre stany zapalne,
 • stany chorobowe przebiegające z podwyższoną temperaturą.

 

Jak używa się aquavibronu?

 

Wiodącym elementem terapeutycznym aquavibronu są drgania wywołane ruchem wody. Aparat wykorzystywany jest zatem do wykonywania masaży wibracyjnych oraz wibracyjno-próżniowych, w zależności od rodzaju zastosowanej wymiennej nasadki. Kształt nasadki decyduje o sile bodźca terapeutycznego, a także o rodzaju wykonywanego zabiegu. Do masaży wibracyjnych stosuje się nasadki z gąbką oraz nasadek płaskich i płaskich z wypustkami. Do wykonania masaży wibracyjno-próżniowych wykorzystywane są nasadki w kształcie kielicha o gładkich brzegach lub z dodatkowymi wypustkami. Masaż wykonywać można w środowisku wodnym lub w postaci masażu suchego. Ta druga forma jest znacznie częściej stosowana.

 

Urządzenia typu aquavibron posiadają możliwość regulacji częstotliwości drgań membrany oraz amplitudy. Należy pamiętać, że wibracje o dużej częstotliwości i małej amplitudzie działają tonizująco, natomiast wibracje o małej częstotliwości i dużej amplitudzie pobudzająco. Dodatkowo, poza przenoszeniem przez nasadkę wibracji, w trakcie zbiegu, we wnętrzu przylegającego do ciała kielicha wytwarza się podciśnienie.

Czym jest aquavibron?

 

Masaż aparatem aquavibron to jedna z najpopularniejszych form masażu mechanicznego. Urządzenie służące do wykonania zabiegu składa się z podwójnego węża. Jednego doprowadzającego wodę do głowicy masującej, a drugiego do jej odprowadzenia. Element bezpośredniego kontaktu z tkankami pacjenta to wymienna nasadka montowana na głowicę wykończoną uchwytem.

Aquavibron

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry