Dodaj komentarz i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Daj znać czy artykuł był pomocny i udostępnij na facebooku.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są to niewidoczne kanały energetyczne, nazywane też południkami lub
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią niewidoczna energia witalna przepływa przez każdy żywy organizm,
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej. Według niej energia wzbudza się w systemie czakr
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała, wykorzystującym techniki masażu szwedzkiego.   Masaż w Japonii stosowany

Polecane artykuły

Małe krążenie energii przez meridiany nieparzyste

 

Zgodnie z koncepcją chińską małe krążenie energii tworzą dwa meridiany główne nieparzyste GRT i GRP, wchodzące w skład meridianów dodatkowych, nazywanych też meridianami cudownymi, pełniącymi rolę zapasowych kanałów, które magazynują nadmiar energii krążącej w meridianach głównych. Meridiany dodatkowe mają zdolność uaktywniania się w sytuacjach krytycznych, stymulując punkty kardynalne, ratują zdrowie i życie organizmu.

 

 

 

Skutki zaburzeń przepływu energii i ich leczenie


Rozstrojenie lub zablokowanie biegu energii przez meridiany może doprowadzić do zużycia zasobów energii w poszczególnych narządach, a w następstwie braku energii do rozwinięcia się objawów patologicznych. Istotą leczenia w tradycyjnej medycynie chińskiej jest udrożnienie przepływu Qi w organizmie. Udrożnienie polega na stosowaniu różnych form oddziaływania na punkty akupunkturowe umiejscowione na meridianach, a także stosowanie oddziaływania wzdłuż przebiegu meridianów, co przyczynia się do poprawy przepływu energii, tym samym prowadząc do utrzymania równowagi pomiędzy wszystkimi tkankami ludzkiego ustroju.
 

 

Duże krążenie energii przez meridiany parzyste

 

W zdrowym organizmie obie formy Qi w ściśle określonym tempie, nieustannie przepływają przez 12 głównych meridianów parzystych, ponumerowanych od I do XII. Obiegają całe ciało poruszając się się w jednym kierunku. Meridiany łączą się ze sobą, tworząc zamknięty system przepływu energii, który został nazwany dużym krążeniem energii.

 

Każdy z głównych meridianów z osobna jest sprzęgany z odpowiednim narządem (płuca, jelito grube, żołądek, śledziona-trzustka, serce, jelito cienkie, pęcherz moczowy, nerki, osierdzie, potrójny ogrzewacz, pęcherzyk żółciowy, wątroba), a także z emocjami, porami roku czy porą dnia.

 

W ciągu doby energia Qi wykona pełen obieg w ciele kilka razy, przepływając przez wszystkie meridiany. Energia przybiera format średniej fali, a jedynie w określonych godzinach, stosownie do chińskiego zegara energetycznego, przyjmuje zasięg fali wysokiej, wykazując w tym czasie największą aktywność meridianu, a tym samym i odpowiadającego mu narządu.
 

Niewidzialna energia Qi

 

Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią niewidoczna energia witalna przepływa przez każdy żywy organizm, krążąc równie niewidzialnymi kanałami energetycznymi, zwanymi meridianami. Meridiany określa się też południkami lub strumieniami energii. Energia Qi występuje w dwóch formach yang oraz yin.

Chińska koncepcja krążenia energii
27 czerwca 2018

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry