Ile powinien trwać masaż według Ciebie? Zostaw swoją opinię.

Wspomóż stronę jak wykonać masaż. Kliknij.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej.
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała,

Przeczytaj też artykuły na temat masażu

Zobacz także: Oddziaływanie masażu na ciało człowieka >

< Powrót do: Przygotowanie osoby do masażu

Czas trwania zabiegu to nie samo masowanie

 

Należy mieć na uwadze to, że wskazane czasy trwania zabiegów nie ograniczają się tylko do wykonywania masażu przez terapeutę. Planując pracę pracowni masażu trzeba wziąć pod uwagę czas potrzebny na przygotowanie stanowiska oraz pacjenta. Każdorazowo po zabiegu należy zapewnić pacjentowi odpowiednie warunki do odpoczynku w komfortowej pozycji siedzącej lub półleżącej. Po masażu częściowym należy na to poświęcić 15 - 20 minut, a po całościowym nawet około 30 minut.

 

Przed pierwszym zabiegiem należy dokładnie przebadać osobę, która ma być masowana i wypełnić kartę oceny stanu pacjenta, a także określić procedury postępowania terapeutycznego. Podczas ostatniego masażu w zleconej serii wymagane jest przeprowadzenie końcowej oceny stanu pacjenta, która określa skuteczność podjętej terapii. Trzeba więc uwzględnić dodatkowy czas potrzeby na podjęcie tych czynności podczas pierwszej i ostatniej wizyty pacjenta.

Masaż wykonywany jako forma profilaktyki zdrowotnej albo celem utrwalenia efektów terapeutycznych zaleca się wykonywać raz w tygodniu.

Masaż całościowy

 

  • obejmuje swym działaniem całe ciało,
  • nie częściej niż dwa, trzy razy w tygodniu,
  • czas zabiegu 30 - 45 minut (czasem 60).

 

Masaż częściowy

 

  • dotyczy określonej części ciała,
  • stosuje się codziennie lub co drugi dzień,
  • czas trwania 10 - 20 minut.

 

Ile czasu wykonywać masaż?

 

Czas zabiegu masażu leczniczego jest uzależniony od rodzaju dolegliwości, wielkości strefy zabiegowej oraz od stanu psycho-fizycznego pacjenta. Ze względu na obszar zabiegowy masaż dzieli się na dwa rodzaje: masaż częściowy, najczęściej stosowana forma oraz masaż całościowy, zwany też całkowitym lub ogólnym.

Jak długo powinien trwać masaż?

 

Podobnie jak w przypadku innych form zabiegów fizykalnych tak w masażu przyjęło się stosować serię dziesięciu, maksymalnie dwudziestu zabiegów. Lekarz prowadzący może zlecić kontynuowanie terapii po zakończonym cyklu masaży, jednak w niektórych jednostkach chorobowych pożądany efekt terapeutyczny uzyskuje się już po trzech do pięciu zabiegów.

 

Dowiedz się jak długo robić masaż i jak często wykonywać zabiegi masażu. Poznaj czynności podejmowane przez masażystę i pacjenta przed, w trakcie i po masażu.

Dawkowanie zabiegu

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry