Zostaw opinię o stronie jak wykonać masaż.

Podobał się Tobie wpis? Koniecznie daj znać.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej.
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała,

Przeczytaj też artykuły na temat masażu

Zobacz także: Wymogi dotyczące masażu leczniczego >

< Powrót do: Bodźce fizykalne

Środki poślizgowe

 

Do masażu wykorzystuje się najczęściej neutralne dermatologiczne środki poślizgowe w postaci oliwek, żeli oraz kremów. Głównym elementem decydującym o wyborze środka poślizgowego powinien być współczynnik tarcia, a także szybkość wchłaniania przez skórę.

Urządzenia wspomagające masaż

 

Gabinety masażu coraz częściej wyposażane są w różnego typu aparaty do fizykoterapii. Poza popularnymi urządzeniami z zakresu światłolecznictwa takimi jak sollux i biotron, często stosowane są także medyczne aparaty wibracyjne, czyli tak zwane masażery. Moją one zazwyczaj jedną ustaloną częstotliwość, z reguły dość wysoką, natomiast amplituda drgań jest uzależniona głównie od ruchomości teleskopu, w który wyposażona jest większość tego typu urządzeń. Siła bodźca jest regulowana przez terapeutę przez przyłożenie wibratora do własnej ręki na różnej wysokości.

Akcesoria do masażu

 

Odpowiednio dobrana pozycja ułożeniowa pacjenta w znacznym stopniu wspomaga efektywność masażu. Zapewnienie prawidłowej, wygodnej i bezpiecznej pozycji umożliwia zastosowanie specjalnych wałków i poduszek terapeutycznych. Wsad tych elementów jest wykonany z pianki poliuretanowej o różnym stopniu sprężystości. Z wierzchu pokryte są zmywalnym materiałem. Parametry wałków i poduszek, czyli ich wielkość, sprężystość i kształt, a także ilość uzależniona jest od ilości stanowisk pracy oraz wykonywanej formy masażu.

Dodatkowe wyposażenie stanowiska pracy masażysty

 

Poza podstawowym elementem niezbędnym do pracy jakim jest stół do masażu wskazane jest zaopatrzenie się w dodatkowe elementy, które ułatwiają przeprowadzenie terapi. Wśród nich należy wyróżnić:

 

 

Optymalizacja wyposażenia stanowiska pracy

 

Zoptymalizowanie pracy masażysty w gabinecie zabiegowym wymaga odpowiedniego przygotowania stanowiska pracy. Warto mieć pod ręką elementy, które w razie potrzeby zostaną wykorzystane celem usprawnienia przebiegu zabiegu, zwiększenia jego efektywności oraz poprawy komfortu zarówno pacjenta jak i terapeuty. Sprawdź co jest potrzebne masażyście poza stołem do masażu w gabinecie masażu. Poznaj akcesoria do masażu i aparaty fizykoterapeutyczne stosowane w procesie masażu oraz środki poślizgowe jakie wykorzystują masażyści.

Elementy techniczne

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry