Jeśli chcesz możesz skomentować stronę jak wykonać masaż poniżej.

Daj znać czy materiały przydały się Tobie i podziel się ze znajomymi.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej.
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała,

Przeczytaj także inne artykuły na temat masażu

Zobacz także: Czynniki wspomagające masaż >

< Powrót do: Masaż tensegracyjny

Co to jest refleksologia

Refleksologia

 

Refleksologia jest metodą bezpośrednio zajmującą się stymulowaniem punktów refleksorycznych na ciele człowieka. Zabieg najczęściej wykonuje się na stopach, jednak refleksologia stosowana jest także na punktach refleksorycznych w obrębie dłoni, głowy i twarzy.

 

Istnieją dwa modele postępowania terapeutycznego, które uwzględniają kolejność opracowywanych stref:

 

  • teoria odtruwania,
  • teoria centrum.
Jak wykonać masaż izometryczny

Masaż izometryczny

 

Większość form masaży wykonuje się przy maksymalnym rozluźnieniu tkanek. Masaż izometryczny swoją wyjątkowość wyraża właśnie w tym, że wykonuje się go przy napiętych mięśniach. Terapia składa się z trzech kolejnych faz:

 

  • faza I - przygotowanie tkanek,
  • faza II - zasadnicza część masażu
  • faza III - rozluźnienie

 

Jak obsługiwać aquavibron

Aquavibron

 

Masaż aparatem aquavibron to jedna z najpopularniejszych form masażu mechanicznego. Urządzenie służące do wykonania zabiegu skłąda się z podwójnego węża. Jednego doprowadzającego wodę do głowicy masującej, a drugiego do jej odprowadzenia. Masaż wykonywać można w środowisku wodnym lub w postaci masażu suchego. Ta druga forma jest znacznie częściej stosowana. 

 

Wiodącym elementem terapeutycznym aquavibronu są drgania wywołane ruchem wody. Aparat wykorzystywany jest zatem do wykonywania masaży wibracyjnych oraz wibracyjno-próżniowych, w zależności od rodzaju zastosowanej wymiennej nasadki.

Jakie są inne formy masażów leczniczych?

 

Poza podstawowymi formami masażu leczniczego do których należą masaż klasyczny, segmentarny, łącznotkankowy, limfatyczny, tensegracyjny, często stosuje się także inne formy zabiegów, takich jak:

 

 

Czym są inne formy masażów?

 

W masażu leczniczym bazuje się także na technikach, które wywodzą się z wielowiekowych doświadczeń odmiennych kultur, a także na dobrej znajomości fizjologii układu mięśniowego, naczyniowego, wewnątrzwydzielniczego oraz nerwowego, dlatego też powstają coraz to nowsze rodzaje masaży wykorzystywanych w fizjoterapii.

 

Dowiedz się jakie są formy masażu lecznieczego. Poznaj chwyty różnych rodzajów masaży i wykonaj je samodzielnie. Sprawdź jak używać aquavibronu, jak wykonać masaż izometryczny, jak zrobić zabieg refleksologii.

Inne formy masażów leczniczych

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry