Znasz wpływ masażu na ludzkie ciało? Podziel się obserwacjami.

Masaż wpływa na człowieka. Człowiek wpływa na facebooka.

Czytaj dalej: Oddziaływanie masażu na stawy ścięgna i więzadła >

< Powrót do: Oddziaływanie masażu leczniczego

Ze względu na wzrost powierzchownej temperatury, naczynia skórne ulegają rozszerzeniu, co sprzyja zwiększeniu przepływu krwi i chłonki. W efekcie dochodzi do wzmożenia dostarczania substancji odżywczych do tkanek, więc warstwy skóry i tkanek podskórnych są lepiej odżywione. Wzmożony obieg krwi i chłonki usprawnia także procesy przemiany materii i wydalania produktów tej przemiany. Dodatkowym efektem oddziaływania masażu jest ujędrnienie i wzrost elastyczności skóry.

Mechaniczne oddziaływanie na powierzchowne powłoki skóry skutkuje złuszczaniem komórek martwych z warstwy rogowej naskórka. Następuje wzrost mitozy, który wpływa na przyspieszenie przebudowy tkanki skórnej. W wyniku usuwania martwych komórek naskórka dochodzi również do odblokowania ujścia gruczołów potowych i łojowych, dzięki czemu ich funkcje ulegają poprawie, co z kolei sprzyja lepszemu nawilżeniu skóry oraz wytworzeniu się prawidłowej warstwy lipidowej.

Jak masaż wpływa na skórę?

 

Podczas wykonywania masażu, temperatura tkanki skórnej podwyższa się, a receptory odbierające bodźce dotyku i ucisku ulegają habituacji. Powoduje to rozluźnienie tkanki skórnej, zaczynając od tkanek powierzchownych, poprzez tkankę podskórną, powięź, a w efekcie docierając do układu mięśniowego.

Oddziaływanie masażu na skórę

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry