Znasz wpływ masażu na ludzkie ciało? Podziel się obserwacjami.

Masaż wpływa na człowieka. Człowiek wpływa na facebooka.

Czytaj dalej: Oddziaływanie masażu na układ krążenia >

< Powrót do: Oddziaływanie masażu na stawy ścięgna i więzadła

Masaż leczniczy nie oddziałuje w sposób bezpośredni na mięsień sercowy. Zasadniczo jego stymulacja odbywa się na drodze pośredniej przez układ naczyniowy i nerwowy. W trakcie masażu dochodzi do zwolnienia akcji serca oraz do zwiększenia jego pojemności wyrzutowej.

Zabieg masażu silnie wpływa też na mięśniówkę gładką, a w szczególności tą, która buduje ściany naczyń. Podejmowanie czynności manualnych w obrębie mięśni poprzecznieprążkowanych doprowadza do pobudzenia ścian naczyń, co usprawnia ich funkcję oraz poprawia sprężystość.

Masaż wpływa także na większą wydolność układu mięśniowego i przyśpieszenie czasu reakcji na bodźce. Uzyskanie efektu wzrostu siły i masy mięśni jest możliwe dzięki opracowywaniu tkanki mięśniowej przy napiętych brzuścach, w trakcie masażu izometrycznego.

Pod wpływem wzrostu temperatury i przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, wzrasta zaopatrzenie mięśni w tlen i substancje odżywcze. Lepsze ukrwienie i utlenienie tkanek oddziałuje na przyśpieszenie wydalania produktów przemiany materii.

Rozluźnienie powięzi i przyczepów przyczynia się do wzrostu elastyczności i sprężystości włókien mięśniowych wywierając wpływ na normalizację tonusu mięśniowego. Zależnie od różnych czynników (formy masażu, częstotliwości, amplitudy i siły chwytów), napięcie mięśniowe można obniżyć lub podwyższyć.

Jak masaż wpływa na mięśnie?

 

Działanie zabiegów masażu nakierowane jest zwłaszcza na opracowanie mięśniówki poprzecznieprążkowanej. Wpływ czynników mechanicznych powoduje odkształcenia włókien mięśniowych względem siebie oraz uelastycznienie tkanki łącznej, która stanowi szkielet mięśnia.

Oddziaływanie masażu na tkankę mięśniową

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry