Znasz wpływ masażu na ludzkie ciało? Podziel się obserwacjami.

Masaż wpływa na człowieka. Człowiek wpływa na facebooka.

Czytaj dalej: Oddziaływanie masażu na układ nerwowy >

< Powrót do: Oddziaływanie masażu na tkankę mięśniową

Rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych oraz zmniejszenie oporów naczyniowych zwiększa szybkość przepływu oraz ułatwia odpływ krwi i chłonki, dzięki czemu do tkanek i narządów zostaje dostarczanych więcej substancji odżywczych. Te parametry powodują też szybsze usuwanie produktów przemiany materii.

Dodatkowo, otwarcie naczyń włosowatych przyśpiesza wchłanianie obrzęków i wysięków. Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszenie częstości skurczów serca z jednoczesnym zwiększeniem pojemności minutowej oraz objętości wyrzutowej wpływa na zwiększoną efektywność pracy tego organu.

Jeżeli, podejmowane w trakcie wykonywania czynności masażu, bodźce mechaniczne zostaną prawidłowo ukierunkowane, wówczas przyczynią się one do poprawy stanu układu krążenia, usprawniając pracę mięśniówki gładkiej naczyń. Powstałe ciepło sprzyja rozszerzaniu się naczyń krwionośnych i chłonnych.

 

Proces rozszerzania naczyń ma także związek z wpływem hormonów, szczególnie z grupy histaminopodobnych, których ilość wzrasta podczas zabiegu. Warto dodać, że na drodze neuroodruchowej dochodzi w układzie naczyniowym do reakcji nie tylko miejscowych, ale również ogólnoustrojowych.

Jak masaż wpływa na układ krążenia?

 

Bezpośredni wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny jest spowodowany obecnością czynnika mechanicznego, natomiast wpływ pośredni powstaje na drodze hormonalnej i neuroodruchowej. Podczas masażu dochodzi do odkształcania naczyń oraz przepychania krwi i chłonki.

Oddziaływanie masażu na układ krwionośny i limfatyczny

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry