Byłeś kiedyś na masażu? Napisz jak to wspominasz.

Wspomóż stronę jak wykonać masaż. Kliknij.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej.
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała,

Przeczytaj też artykuły na temat masażu

Czytaj dalej: Dawkowanie zabiegu >

< Powrót do: Wymagania dla stanowiska masażu

Jak ułożyć pacjenta do masażu
Ocena stanu zdrowia pacjenta

Jak przygotować pacjenta przed masażem?

 

Wstępnym etapem masażu jest przeprowadzenie oceny stanu pacjenta oraz określenie zasad postępowania terapeutycznego. Należy przeprowadzić z pacjentem wywiad, dokonać oceny wzrokowej oraz wykonać badanie dotykowe celem:

 

  • oceny stanu zdrowia pacjenta,
  • doboru optymalnej pozycji ułożeniowej. 

 

Po zakończeniu masażu ważną kwestią jest zachowanie warunków bezpieczeństwa przy pionizacji i odpoczynek chorego.

Co powinien zrobić pacjent zanim będzie masowany?

 

Osoba podana terapii przez rozpoczęciem masażu musi się odświeżyć pod względem higienicznym, tak aby jego skóra została oczyszczona. Powinna być czysta oraz bez zmian chorobowych. Zmiany chorobowe skóry stanowią jedno z przeciwwskazań do wykonania masażu.

 

Przed wejściem na leżankę pacjent powinien zdjąć ubrania tak aby odsłonić części ciała, które będą masowane, ponieważ masaż wykonuje się na obnażonym ciele. W przypadku masażu całościowego dopuszcza się aby pacjent miał na sobie luźną bieliznę, taką która nie zaburzy swobodnego przepływu krwi, chłonki oraz nie utrudni prawidłowego wykonania zabiegu. W przypadku osób ciepłolubnych, na stopach należy pozostawić skarpetki w celu zwiększenia komfortu termicznego.

 

Sprawdź jak się przygotować do masażu. Co robi pacjent a co masażysta. Dowiedz się czym jest ocena stanu pacjenta i jak ją przeprowadzić. Poznaj pozycje ułożenia pacjenta do masażu, czyli w jakiej pozycji pacjent leży podczas masażu.

Przygotowanie osoby do masażu

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry