Masz pomysł na wyposażenie gabinetu masażu? Napisz.

Wspomóż stronę jak wykonać masaż. Kliknij.

22 sierpnia 2018
Meridiany główne i dodatkowe Rozważania na temat meridianów należy zacząć od pytania co to są meridiany? Meridiany są
27 czerwca 2018
Niewidzialna energia Qi   Krążenie energii Qi według koncepcji Chińskiej znajduje podstawę w chińskiej filozofii medycyny. Zgodnie z nią
26 czerwca 2018
Emisja i przepływ energii kanałami energetycznymi   Hinduskie przekonanie w temacie krążenia energii bazuje na hinduskiej filozofii medycyny tradycyjnej.
14 maja 2018
Masaż japoński Shiatsu   Japoński masaż Shiatsu jest połączeniem masażu punktowego, stosowanego na punkty akupunkturowe,  z masażem całego ciała,

Przeczytaj też artykuły na temat masażu

Czytaj dalej: Przygotowanie osoby do masażu >

< Powrót do: Warunki psychofizyczne masażysty

Krzesło do masażu

Krzesło do masażu

Kiedy warto posiadać krzesło do masażu?

 

Przy masowaniu pacjenta w pozycji siedzącej najkorzystniej jest wyposażyć gabinet w profesjonalne krzesło do masażu umożliwiające odpowiednie rozluźnienie osoby masowanej, dzięki wielu punktom podparcia. Jeżeli jednak gabinet nie ma odpowiedniej przestrzeni do umiejscowienia dodatkowego sprzętu lub zabiegi na siedząco nie są często stosowane lub istnieją inne przesłanki przeciwko takiemu rozwiązaniu, krzesło do masażu można zastąpić stołkiem o regulowanej wysokości, który z pewnością ułatwi pracę masażyście.

Dla fizjoterapeutów i masażystów potrzebujących świadczyć swoje usługi mobilnie, na przykład w domu u pacjentów, z pomocą przychodzą stoły przenośne. Wtedy uwagę należy zwrócić głównie na masę całkowitą leżanki, dopuszczalne obciążenie oraz możliwość ręcznej regulacji wysokości. Takie stoły mają najczęściej 70 cm szerokości, dlatego warto zaopatrzyć się dodatkowo w podpórki na kończyny górne.

Przenośny stół do masażu

Przenośny stół do masażu

Stacjonarny stół do masażu

Stacjonarny stół do masażu

Jeżeli stół zabiegowy przeznaczony jest wyłącznie do wykonywania masażu w określonym pomieszczeniu, wówczas najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wybór cięższej, stabilnej, wielofunkcyjnej leżanki o szerokości 80 cm, najlepiej z elektrycznie regulowaną wysokością.

Wyposażenia gabinetu w stoły do masażu

 

Głównym elementem wyposażenia gabinetu jest stół do masażu, nazywany także leżanką. Tak na prawdę na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów stołów. Dobór właściwego powinien być uwarunkowany rodzajem zabiegów, które chcemy wykonywać oraz miejscem w jakim będą one przeprowadzane.

Jak powinien wyglądać gabinet masażu?

 

Masaż wykonać można praktycznie w każdych warunkach, jednak profesjonalnie wykonany zabieg wymaga odpowiedniej organizacji miejsca pracy masażysty, którym jest specjalnie przystosowany gabinet masażu. Taki gabinet powinien posiadać oświetlenie naturalne i sztuczne. Należy zapewnić minimum 75 luxów mierzonych 80 centymetrów nad podłogą. W pomieszczeniu powinno znajdować się ujęcie wody w postaci umywalki i natrysku. Należy też zapewnić korzystny mikroklimat. Temperatura powietrza w miejscu pracy nie może być niższa niż 20-22°C, a wilgotność nie powinna przekraczać 40-60%. Pomieszczenie musi być wyposażone w wentylację naturalną i wymuszoną. Kolory ścian powinny być pomalowane w barwach jasnych i spokojnych, najlepiej pastelowych. Na wyposażeniu gabinetu powinny być szafki na pościel, środki poślizgowe oraz wałki.

 

Dowiedz się jak wyposażyć gabinet masażu w stoły do masażu. Jaki stół do masażu wybrać i kiedy zaopatrzyć się w krzesło do masażu. Poznaj cechy profesjonalnego gabinetu masażu.

Stanowisko masażu

Masaż Leczniczy

Masaż Leczniczy

Fanpage:

Dowiedz się jak wykonać masaż na

Kontakt

Masaż Leczniczy

Jak wykonać masaż

Do góry

Do góry